Kolejne działania przeciwko piratom drogowym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejne działania przeciwko piratom drogowym

Data publikacji 30.08.2019

Policjanci w odpowiedzi na informacje mieszkańców o przekraczaniu prędkości przez kierowców, a także na podstawie własnego rozpoznania, po raz kolejny przeprowadzili kontrole na al. Grunwaldzkiej oraz przy hali widowiskowo-sportowej na Placu Dwóch Miast, aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Podczas akcji funkcjonariusze wylegitymowali 42 kierujących, którzy złamali przepisy. Funkcjonariusze zatrzymali również 10 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas działań, zatrzymany został 22-letni kierowca, który nie miał uprawnień i był pod wpływem marihuany.

Policjanci ruchu drogowego, na podstawie własnych informacji, a także w odpowiedzi na sygnały od mieszkańców o przekraczaniu przez kierowców dozwolonej prędkości na al. Grunwaldzkiej oraz przy hali sportowo- widowiskowej przy Placu Dwóch Miast, przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne, aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Pomimo że parking przy hali widowiskowo- sportowej na Placu Dwóch Miast jest terenem prywatnym policjanci z uwagi na zgłoszenia mieszkańców m.in. swoją obecnością w tym miejscu zapobiegli wczoraj łamaniu przepisów ruchu drogowego i nawiązali już kontakt z zarządcą tego terenu.

Trwają rozmowy na temat wprowadzenia rozwiązań, które przełożą się na spokój okolicznych mieszkańców oraz wyeliminują zagrożenia na terenie tego parkingu.

Podczas kilkugodzinnych działań policjanci ukarali mandatami 36 kierowców. Zatrzymani do kontroli kierowcy złamali przepisy poprzez niestosowanie się do znaków   i sygnałów drogowych, zasłaniania tablicy rejestracyjnej, czy też przekraczali dozwoloną prędkość.

Wobec 6 kierowców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu m.in. za jazdę bez uprawnień, czy przekroczenia dozwolonej prędkości. Tylko wczoraj podczas działań aż 10 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze uniemożliwili też dalszą jazdę 21-letniemu kierowcy volkswagena, który kierował nim pod wpływem marihuany i bez uprawnień.

Po raz kolejny, jedną z inicjatyw, które przełożyły się na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, było wyłączenie z ogólnodostępnego użytkowania parkingu, na którym spotykali się uczestnicy wyścigów i ich widzowie. Ponadto od godziny 20 wprowadzone zostało zawężenie jezdni do dwóch pasów ruchu na al. Grunwaldzkiej, w kierunku centrum oraz Sopotu.