Wiadomości

Podała się za pełnoletnią osobę. 15-latka odpowie też za kradzieże w sklepie

Data publikacji 30.08.2019

Zarzuty kradzieży kosmetyków, prostownicy do włosów i innych przedmiotów oraz zarzut podania policjantom fałszywych danych co do swojej tożsamości usłyszała wczoraj 15-letnia dziewczyna. Nieletnia została zatrzymana przez policjantów w jednym ze sklepów na terenie Sopotu. Po tym jak funkcjonariusze ustalili prawdziwe dane nastolatki okazało się, że jest ona poszukiwana przez policjantów z Nowego Targu celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

W minioną środę policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu przez pracowników sklepu kobiety, która dokonała kradzieży. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zatrzymali ujętą przez ochroną młodą dziewczynę. Wyjaśniając okoliczności sprawy funkcjonariusze ustalili, że w tym dniu dokonała ona kradzieży m.in. kosmetyków, farby do włosów i plecaka o łącznej wartości ponad 250 zł. Ponadto trzy dni wcześniej z tego samego sklepu ukradła perfumy, prostownicę do włosów i inne przedmioty o wartości blisko 1.000 zł.  

 

W trakcie legitymowania młoda sprawczyni podała policjantom dane 18-letniej kobiety. Funkcjonariusze nie uwierzyli jej słowom, a w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach ustalili, że osoba o danych podanych przez dziewczynę nie istnieje. Zatrzymana została doprowadzona do sopockiej komendy, gdzie ustalono jej prawdziwe dane. Okazało się, że to 15-latka z województwa małopolskiego poszukiwana przez policjantów z Nowego Targu celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 

Zatrzymana nastolatka noc spędziła w policyjnej izbie dziecka. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili jej zarzuty dotyczące podania interweniującym policjantom fałszywych danych co do swojej tożsamości oraz dwa zarzuty kradzieży sklepowych. 15-latka przyznała się do wszystkich zarzutów. Za te czyny odpowie ona przez sądem rodzinnym.

 

Po zakończeniu czynności funkcjonariusze doprowadzili 15-latkę do policyjnej izby dziecka, skąd zostanie przewieziona do wskazanego przez sąd młodzieżowego ośrodka wychowawczego.