Wiadomości

Policjanci promowali bezpieczeństwo w ramach akcji „Bądź widocznym patriotą”

Data publikacji 30.08.2019

Policjanci ruchu drogowego z sopockiej komendy włączyli się do akcji „Bądź widocznym patriotą – dumny z Niepodległej” i wczoraj w rejonie pasa nadmorskiego rozdawali biało-czerwone opaski. Rozmawiając z pieszymi użytkownikami dróg i rowerzystami funkcjonariusze promowali właściwe zachowania w ruchu drogowym oraz podkreślali jak ważne jest być widocznym na drodze. Wczorajsza pogoda sprzyjała także kąpielom w morzu, dlatego funkcjonariusze w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominali o zasadach obowiązujących nad wodą.

Z okazji 100. rocznicy Powołania Policji Państwowej Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku prowadzą kampanię edukacyjną „Bądź widocznym patriotą – dumny z Niepodległej”, której celem są działania promujące właściwe zachowania w ruchu drogowym. W akcję włączyli się również policjanci drogówki z sopockiej komendy, którzy wczoraj w rejonie pasa nadmorskiego rozdawali biało-czerwone opaski. Rozmawiając z najmłodszymi oraz tymi trochę starszymi użytkownikami dróg policjanci podkreślali, jak ważne jest być widocznym na drodze i jak bardzo pomaga w tym opaska odblaskowa zakładana na rękę, nogę lub rower. Funkcjonariusze przypominali również o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz podkreślali, że wszyscy są pełnoprawnymi uczestnikami dróg.

 

Biało-czerwone opaski policjanci ruchu drogowego wręczać będą jeszcze podczas spotkań z dziećmi, pogadanek z uczniami oraz w trakcie kontroli drogowych.

 

Wczorajsza pogoda sprzyjała także kąpielom w morzu, dlatego sopoccy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przez cały dzień rozdawali turystom i mieszkańcom ulotki przypominające o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Rozmawiając z opiekunami dzieci mundurowi podkreślali, jak ważne jest przebywanie w pobliżu dziecka, zarówno na plaży jak i w wodzie, oraz nie spuszczanie go z oczu. Funkcjonariusze przypominali również o wybieraniu tylko strzeżonych kąpielisk, słuchaniu poleceń wydawanych przez ratowników i stosowaniu się do obowiązujących regulaminów na kąpieliskach.