Policjanci wspomogli organizatorów III marszu na orientację - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wspomogli organizatorów III marszu na orientację

Data publikacji 29.08.2019

Policjantki ze Starogardu Gdańskiego wspomogły Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku przy organizowaniu imprezy rekreacyjno-sportowej pn. „III Marsz na orientację, mieszkańców DPS z województwa pomorskiego”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Funkcjonariuszki nadzorowały jeden z punktów marszu, gdzie zadawały uczestnikom pytania związane z bezpieczeństwem oraz tematyką policyjną.

W środę 28 sierpnia br. policjantki ze starogardzkiej komendy, które na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną, wspomogły pracowników Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku przy organizowaniu imprezy pn. „III Marsz na orientację, mieszkańców DPS z województwa pomorskiego”. Funkcjonariuszki nadzorowały jeden z punktów kontrolnych na trasie marszu, gdzie zadawały zawodnikom pytania dotyczące znajomości znaków drogowych, numerów alarmowych oraz pracy policji.                  

 

Na trasie ok. 6 kilometrów     maszerowało ponad 200 zawodników reprezentujących domy pomocy społecznej z całego pomorza. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono finalistów oraz wręczono puchary i nagrody. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna DPS w Szpęgawsku. Drugie miejsce zdobyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kaliskach, a na III miejscu uplasowała się drużyna z Środowiskowego Domu Samopomocy w Zblewie.      

 

Puchary oraz nagrody dla zawodników wręczał między innymi insp. Bogusław Ziemba-Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim oraz I Z-ca Komendanta-mł. insp. Piotr Wiśniewski.