Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 29.08.2019

Dwa zarzuty usiłowania kradzieży samochodu oraz uszkodzenie trzeciego auta usłyszał dziś rano 39-latek, który wczoraj nad ranem został zatrzymany przez policjantów z Oruni po tym, gdy próbował włamać się do aut. Mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 4 nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie, o tym, że mieszkańców niepokoją hałasy, które dobiegają z pobliskiego parkingu. Zgłaszający mieli podejrzenie, że może dochodzić do kradzieży samochodu, ponieważ widzieli mężczyznę, który chodził pomiędzy samochodami.

 

Oficer dyżurny na miejsce skierował najbliższy patrol policjantów z ogniwa interwencyjnego. Policjanci podczas sprawdzania parkingu zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, którego zatrzymali.

 Policjanci na miejscu interwencji wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, rozmawiano ze świadkami i ustalono, że mężczyzna próbował ukraść dwa pojazdy, a trzeci z nich uszkodził, kopiąc w jego karoserię.

Policjanci doprowadzili 39-letniego mieszkańca Gdańska do policyjnego aresztu, dziś śledczy przedstawili mu trzy zarzuty, dwa z nich dotyczą usiłowania kradzieży z włamaniem trzeci uszkodzenia mienia. Mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności.