Policjanci zatrzymali 42-letniego włamywacza - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 42-letniego włamywacza

Data publikacji 29.08.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali po pościgu mieszkańca powiatu kościerskiego, którzy włamał się do samochodu zaparkowanego na terenie miasta. Sprawca z wnętrza auta zabrał sprzęt budowlany. Włamywacz spędził noc w policyjnym areszcie i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (27.08.2019 r.) po godz. 22.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu marki audi zaparkowanego na jednym z parkingów na terenie Kościerzyny. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zaczęli sprawdzać pobliskie ulice, w jednej z wnęk zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów odrzucił sprzęt budowlany. Mundurowi zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Policjanci ustalili, że sprawca wyłamał drzwi i wszedł do wnętrza audi, skąd ukradł sprzęt budowlany oraz próbował wymontować nawigację samochodową.

Włamywacz został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty.

 

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do celi