Zatrzymany za usiłowanie gwałtu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za usiłowanie gwałtu

Data publikacji 26.08.2019

W sobotę rano policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie gwałtu na mieszkance Malborka. Kobieta w godzinach porannych w drodze do pracy została zaatakowana przez napastnika. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godziny 7.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic na terenie miasta 45-letnia mieszkanka Malborka została napadnięta przez mężczyznę, który usiłował ją zgwałcić. Sprawca został spłoszony przez przypadkowego świadka, który pośpieszył kobiecie z pomocą. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze sporządzili dokładny rysopis agresora i ruszyli za nim w pościg. Po dwóch godzinach policjanci na jednej z ulic zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Zatrzymany 29-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego został przewieziony do policyjnego aresztu.

 

Śledczy zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków. 29-latek usłyszał już zarzut usiłowania gwałtu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury stosując wobec zatrzymanego areszt na 3 miesiące.

 

 Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat wolności.