Wiadomości

Kolejne działania w sopockich lokalach – funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 900 butelek napojów alkoholowych i dokumentację

Data publikacji 26.08.2019

W miniony weekend policjanci weszli do dwóch lokali znajdujących się w centrum Sopotu i zabezpieczyli ponad 900 butelek napojów alkoholowych różnych marek. Śledczy wstępnie ustalili, że sprzedawano tam alkohol bez wymaganego zezwolenia. W działaniach wykonywanych w porozumieniu z prokuraturą brali udział także funkcjonariusze celno-skarbowi i straży granicznej.

W miniony weekend sopoccy policjanci, po tym jak ustalili, że w lokalach znajdującym się w centrum Sopotu sprzedawany jest alkohol bez wymaganego zezwolenia, wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariuszami celno-skarbowymi i straży granicznej weszli do dwóch sopockich lokali i skontrolowali je. Działania wykonywane były w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową w Sopocie. W wyniku prowadzonej akcji śledczy zabezpieczyli łącznie ponad 900 butelek napojów alkoholowych różnych marek. Ponadto zabezpieczono dokumentację fiskalną oraz dokumentację dotyczącą zatrudnienia, a także inne przedmioty, które będą stanowiły dowody w prowadzonym postępowaniu. Czynności w cały czas trwają, śledczy przesłuchują świadków oraz ustalają m.in. jak długo handlowano alkoholem w lokalach.

 

Weekendowe kontrole klubów są już kolejnymi działaniami sopockich policjantów i prokuratury pod kątem sprzedaży alkoholu w lokalach bez wymaganego zezwolenia. W ostatnich miesiącach śledczy zabezpieczyli w sopockich klubach łącznie ponad tysiąc butelek napojów alkoholowych, dokumentację i wydruki paragonów.

 

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi grzywna. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

  • Policjantka w trakcie oględzin alkoholu