Zatrzymany 58-latek najbliższe 16 lat spędzi w więzieniu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 58-latek najbliższe 16 lat spędzi w więzieniu

Data publikacji 26.08.2019

Kryminalni z Suchanina zatrzymali 58-letniego mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończym oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2016 i przebywał poza granicami kraju oraz posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości. Mężczyzna, któremu zarzuca się udział m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje z użyciem broni palnej oraz związek z przestępczością narkotykową najbliższe 16 lat spędzi w więzieniu.

W miniony piątek dzięki ustaleniom oraz pracy operacyjnej kryminalnych z Suchanina w ręce policjantów trafił 58-letni mężczyzna poszukiwany czterema listami gończymi wydanymi przez organy ścigania oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Do zatrzymania 58-latka doszło w wyniku pościgu na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna na widok policjantów rzucił się do ucieczki, a pościg za nim trwał m.in. po zabagnionych częściach terenu. Policjanci w wyniku podjętej interwencji obezwładnili i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który podczas interwencji próbował jeszcze wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości.

 

Zatrzymany przez policjantów 58-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2016 roku, przebywał poza granicami kraju oraz posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości.

 

Poszukiwany mężczyzna, któremu zarzuca się udział m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje z użyciem broni palnej oraz związek z przestępczością narkotykową najbliższe 16 lat spędzi w więzieniu.