Policjanci zabezpieczali „V Rajd Kaszubskiej Marszruty” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczali „V Rajd Kaszubskiej Marszruty”

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci z Chojnic, Czerska i Brus, zabezpieczali „V Rajd Kaszubskiej Marszruty”, którego organizatorem była Promocja Regionu Chojnickiego. Policjanci podczas przejazdu grupy rowerowej zabezpieczali skrzyżowania, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tego sympatycznego cyklicznego przedsięwzięcia. Po zakończonym rajdzie Wójt Powiatu, uczestniczący również w rajdzie serdecznie podziękował uczestnikom za wspaniałą zabawę, a także rodzimym stróżom prawa za bardzo sprawne zabezpieczenie rowerowej imprezy.

W weekend (24.08.br) odbył się „V Rajd Kaszubskiej Marszruty”, który był wpisany w obchody Dni Powiatu Chojnickiego. Około 300 miłośników jednośladów wyruszyło w 32 kilometrową trasę, która biegła m.in. ścieżkami rowerowymi wzdłuż drogi wojewódzkiej 235, przez Klosnowo, Funkę i Charzykowy. Po drodze włączyli się do niego bruszanie, czerszczanie i konarzynianie. Nad bezpieczeństwem podczas przejazdu całej trasy czuwali policjanci z powiatu chojnickiego. W tym czasie występowały chwilowe utrudnienia w ruchu. Przedsięwzięcie było okazją do promowania szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Policjanci przed rozpoczęciem rajdu w ramach prowadzonej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” udzielili uczestnikom najważniejszych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach rowerami, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do mety. Funkcjonariusze podczas przejazdu grupy rowerowej zabezpieczali skrzyżowania, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tego sympatycznego przedsięwzięcia.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pełnią aktywną służbę na rzecz mieszkańców trzech gmin na terenie powiatu. Policjanci angażują się nie tylko w codzienną służbę patrolową, ale też we wszelkie zabezpieczenia, w tym również imprez sportowych i plenerowych w ramach prowadzonych akcji m.in. takimi jak „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 

Po przeprowadzonej wstępnej lekcji dotyczącej zasad poruszania się rowerem po drogach i ścieżkach rowerowych pierwsza grupa około 200 osób pod bacznym okiem chojnickich policjantów z ruchu drogowego ruszyli w trasę. Ostatecznie cała grupa w asyście funkcjonariuszy Policji dotarła na metę , która była w Parku 1000-lecia w Chojnicach.

 

To wspaniałe przedsięwzięcie było okazją do promowania szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci dziękują wszystkim uczestnikom za stosowanie się do poleceń i cieszą się, że Ci cykliści  dobrze znają przepisy ruchu drogowego, co mamy nadzieję wpłynie na ich dalsze bezpieczeństwo podczas kolejnych wojaży.

  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia
  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia
  • Policjanci mówią o bezpieczeństwie