Sprawcy rozboju zatrzymani przez policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawcy rozboju zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 23.08.2019

Policjanci z Wejherowa zatrzymali kobietę podejrzewaną o dokonanie rozboju. 42- latka została doprowadzony do wejherowskiej komendy. Kobieta noc spędziła w policyjnej celi. Niebawem zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty. Pod koniec lipca kryminalni zatrzymali jej wspólnika, który został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do rozboju doszło 23 lipca 2019 roku w jednej z miejscowości gminy Luzino. Kobieta wspólnie z 42-latkiem podeszli do mężczyzny,  zaatakowali go szarpiąc i kopiąc po całym ciele, a następnie zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Sprawcy po popełnieniu przestępstwa uciekli z miejsca zdarzenia. Zgłoszenie rozboju policjanci otrzymali dopiero następnego dnia. Na tej podstawie kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z policjantami z Luzina prowadzili działania, których efektem było ustalenie tożsamości sprawców przestępstwa i kilka dni po zdarzeniu zatrzymanie jednego z nich - 42-latka. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący rozboju oraz pobicia, bowiem mężczyzna był także odpowiedzialny za pobicie innego pokrzywdzonego. 42-latek został doprowadzony przez policjantów do wejherowskiej prokuratury, a następnie do sądu, gdzie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci dalej poszukiwali jego wspólniczki – 42-latki. Wczoraj policjanci prewencji podczas patrolowania Wejherowa zauważyli poszukiwaną kobietę, którą natychmiast zatrzymali i doprowadzili do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Zatrzymana noc spędziła w policyjnej celi. Dziś przed południem została doprowadzona przez policjantów do wejherowskiej prokuratury.

Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymaną