Bezpieczne wakacje. Narkotykom i dopalaczom mówimy NIE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczne wakacje. Narkotykom i dopalaczom mówimy NIE

Data publikacji 23.08.2019

Słupscy policjanci spotkali się z uczestnikami kolonii letnich w Rowach, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Do działań przyłączyli się funkcjonariusze Straży Gminnej z Ustki. Zajęcia miały charakter praktyczno-teoretyczny. Udział w nich wzięło ponad 130 osób. To kolejne spotkania realizowane w ramach kampanii MSWiA pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają, szkoda ciebie na takie patoklimaty”.

W minioną środę funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wraz ze strażnikami usteckiej gminy przeprowadzili kolejne 2 spotkania z młodzieżą w ramach kampanii MSWiA: „Narkotyki i dopalacze zabijają, szkoda ciebie na takie patoklimaty”. Zajęcia miały formę przekazania wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, a udział w nich wzięło ponad 130 osób.

W trakcie prowadzonych zajęć mundurowi poruszyli wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem podczas wakacji. W szczególny sposób skupiono się na omówieniu problematyki uzależnień i tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło rozmów profilaktycznych z zakresu utonięć i zaginięć dzieci w nadmorskich miejscowościach. Jak zawsze podczas tego typu spotkań omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Podczas spotkań funkcjonariusze instruowali uczestników jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Dzieci usłyszały wiele cennych wskazówek jak uniknąć oddalenia się od swoich opiekunów. W rozmowach z dorastającą młodzieżą omówiono skutki zażywania narkotyków i dopalaczy. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w części praktycznej, podczas której pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Koloniści chętnie brali udział w rozmowach, zadawali wiele pytań i uczestniczyli w luźnych dyskusjach o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Przekazane informacje  z pewnością zapadły w pamięci rozmówców.

  • Wspólne zdjęcie policjantów i uczestników