Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Chojnice-Brusy. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!!!

Data publikacji 23.08.2019

Policjanci z Chojnic wczoraj pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w obrębie skrzyżowania z droga prowadzącą do Krojant na DW 235. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, kierowali ruchem, sporządzili oględziny i rozpytywali świadków wypadku, aktualnie ustalają szczegóły tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, a także o zachowanie szczególnej ostrożności w wakacyjnym okresie wzmożonego ruchu.

Wczoraj kilka minut po godzinie 8.00 rano doszło do wypadku drogowego. Na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Krojanty kierująca fordem- 21- letnia mieszkanka powiatu kartuskiego najprawdopodobniej nie zachowała należytych środków ostrożności i nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, w wyniku czego uderzyła w pojazd marki audi, którego kierująca zatrzymała się, aby wykonać manewr skrętu w lewo w kierunku miejscowości Krojanty.  Silne uderzenie spowodowało że, audi wypadło z drogi poza skrzyżowanie obracając się o 180 stopni.  Wszyscy uczestnicy zdarzenia- 5 osób w tym 4-miesięczne dziecko zastało przetransportowanych do szpitala w Chojnicach. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu; byli trzeźwi.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem i zorganizowali objazdy, a  grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, sporządziła dokumentację fotograficzną i rozpytała świadków. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów oraz prawo jazdy 21-letniej kierującej fordem.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze, zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również szczególną ostrożność włączając się do ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowania. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy ruch jest wzmożony, a wysokie temperatury powietrza zmniejszają naszą czujność i spowalniają reakcje na sytuacje drogowe.

  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego
  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego
  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego