Zatrzymani sprawcy rozboju - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 22.08.2019

Dzięki pracy gdańskich policjantów sprawcy rozboju trafili do aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz rozboju. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia wywiadowcy z komendy miejskiej odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło krótko po północy na Śródmieściu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i podczas rozmowy z potencjalnymi świadkami ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopisy sprawców. Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarzy, a wywiadowcy zaczęli szukać dwóch młodych mężczyzn, którzy pobili i okradli 63-letniego mieszkańca Gdańska. Policjanci sprawdzili boczne ulice, wejścia do budynków, podwórka oraz zaplecza nieruchomości. Po kilkudziesięciu minutach policjanci zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał jednemu ze sprawców. Wywiadowcy ruszyli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali. 22-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu.
Sprawa rozboju od razu zajęli się kryminalni z komisariatu Śródmieście. Podczas swojej pracy policjanci zdobyli i sprawdzili wiele informacji dzięki, którym wytypowali drugiego ze sprawców. We wtorek rano kryminalni weszli do mieszkania na Siedlcach i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gdańska. Podczas swojej pracy policjanci zdobyli dowody świadczące o ich udziale w innych przestępstwach, m.in. rozboju oraz kradzieży z włamaniem. W trakcie rozboju sprawcy ukradli pokrzywdzonemu klucze do mieszkania i przy ich pomocy okradli je.
Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. 21-latek usłyszał zarzuty dwóch rozbojów oraz kradzieży z włamaniem. Starszemu ze sprawców prokurator przedstawił zarzuty rozboju oraz kradzieży z włamaniem.
Śledczy sprawdzą także, czy zatrzymani mają związek z innymi tego typu przestępstwami. Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą do 12 lat więzienia.

  • policjanci z zatrzymanym