Kryminalni odzyskali skradzione przedmioty i zatrzymali sprawcę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni odzyskali skradzione przedmioty i zatrzymali sprawcę

Data publikacji 21.08.2019

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży telefonu komórkowego i pieniędzy w kwocie 4,5 tys. złotych. Złodziej wykorzystując stan nietrzeźwości właściciela mieszkania, ukradł mu bilon, który pokrzywdzony zbierał przez 9 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. Wczoraj 22-latek usłyszał zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy i telefonu komórkowego z jednego z malborskich mieszkań. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w godzinach nocnych. Pokrzywdzony wraz z 22-latkiem pił alkohol w swoim mieszkaniu. Kiedy obudził się w niedzielę rano, okazało się, że w mieszkaniu nie ma jego telefonu i słoików z monetami, które zbierał przez 9 lat.

22-latek ukrad pieniądze w kwocie 4,5 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Dzięki pracy operacyjnej po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali sprawcę i osadzili go w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali rzeczy, które sprawca schował w zaroślach.

 

Wczoraj śledczy przedstawili 22-latkowi zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjant prezentuje zabezpieczony bilon