Wiadomości

Specjalna Komisja Badała miejsce wypadku śmiertelnego z udziałem motocyklisty w Dobrzewinie

Data publikacji 21.08.2019

Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Straży Pożarnej oraz zarządca drogi spotkali się na drodze w Dobrzewinie , gdzie doszło do wypadku drogowego. W wyniku tego wypadku zmarł 27-letni motocyklista. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

 

14 sierpnia roku policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Dobrzewinie. Funkcjonariusze ustalili, że 27-latek kierujący motocyklem uderzył w samochód osobowy. Motocyklista mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu zdarzenia.  Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

  • Policjanci badają miejsce wypadku
  • Policjanci badają miejsce wypadku