Wiadomości

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – policjanci na pikniku rodzinnym w Koczale

Data publikacji 20.08.2019

W miniony piątek w Koczale nad jeziorem Dymno odbył się rodzinny piknik połączony z policyjną akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze z posterunku w Koczale oraz policjanci z człuchowskiej drogówki zaprezentowali swoje radiowozy i motocykle, najmłodszym rozdawali broszury i elementy odblaskowe, mówili o swojej pracy i tłumaczyli, do czego służą urządzenia zamontowane w radiowozach. Z dorosłymi funkcjonariusze rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji.

W ubiegły piątek na plaży w Koczale odbył się piknik rodzinny połączony jednocześnie a akcją profilaktyczną: „Bezpiecznie nad wodą”. Współorganizatorami pikniku byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie i Posterunku Policji w Koczale. Funkcjonariusze zaprezentowali swoje radiowozy i policyjne motocykle. Rozmawiali z dziećmi na temat zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli w jeziorach, rzekach i morzu. Funkcjonariusze mówili także o prawidłowym poruszaniu się po drogach rowerem i bezpiecznej zabawie w domu i na podwórku, dodatkowo każde dziecko miało możliwość usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu lub motocykla. Funkcjonariusze rozmawiali również z dorosłymi o bezpieczeństwie na drogach, przepisach ruchu drogowego i możliwościach technicznych policyjnych radiowozów i motocykli.

Podczas pikniku policjanci przeprowadzili dla uczestników kilka konkurencji dla dzieci i dorosłych w tym „Bezpieczny rowerzysta”, „Bezpieczny kajakarz, czy „Najbardziej odjazdowe przebranie odblaskowe”, pogoda dopisała, a wszystkie dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe i drobne upominki.

  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku
  • policjanci na pikniku