Tragiczny wypadek pod Przechlewem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Tragiczny wypadek pod Przechlewem

Data publikacji 19.08.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miniony piątek po godzinie 5 rano między Lisewem a Pawłówkiem w gminie Przechlewo, gdzie na łuku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 21-letni kierowca forda, drugi z uczestników jadący volkswagenem został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala w Chojnicach. Policjanci aktualnie ustalają szczegóły wypadku.

W ubiegły piątek rano (16 sierpnia) tuż po godzinie 5 rano policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Szczytno i Pawłówko w gminie Przechlewo, gdzie na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący fordem 21-latek pochodzący z gminy Przechlewo, ostatnio mieszkający w województwie mazowieckim, jadąc w stronę Człuchowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku volkswagenem. Ford po zderzeniu wjechał jeszcze do pobliskiego lasu, gdzie uderzył w drzewo.

 

Kierowcę forda pogotowie lotnicze zabrało śmigłowcem do szpitala w Gdańsku, niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Kierowca volkswagena 53-letni mieszkaniec gminy Przechlewo został zabrany do szpitala, był trzeźwy.

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, zorganizowali objazdy i sporządzili oględziny, aktualnie ustalają szczegóły tego tragicznego wypadku.

 

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze, zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również szczególną ostrożność włączając się do ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowania. Zaplanujmy także przerwy na odpoczynek podczas podróży.

  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego
  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego