Policjanci zabezpieczali maraton - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczali maraton

Data publikacji 16.08.2019

Ponad 100 gdańskich policjantów i funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji zabezpieczało czwartkowy 25. Orlen Maraton Solidarności. Podczas imprezy sportowej funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo biegaczy, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących całe wydarzenie.

Ponad 100 gdańskich policjantów i funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji zabezpieczało w czwartek 25. Orlen Maraton Solidarności. Podczas imprezy sportowej funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo startujących, innych użytkowników dróg, a także kibiców oraz innych osób obserwujących całe wydarzenie. 25. Orlen Maraton Solidarności to impreza sportowa odbywająca się na terenie Gdyni, Sopotu i Gdańska jednocześnie. Ponad 100 gdańskich policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji zabezpieczało maraton, który odbył się w czwartek. Funkcjonariusze z Gdańska cały czas współpracowali i koordynowali działania z sopockimi I gdyńskimi policjantami.

Na trasie biegu funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników maratonu, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących to wydarzenie. W związku ze wstrzymaną na czas biegu drożnością ruchu policjanci kierowali ruchem drogowym, dążąc do usprawniania jego płynności i zadbali, by utrudnienia w ruchu drogowym były jak najmniej dotkliwe. 

  • policjant zabezpiecza maraton