Próbował uciekać policjantom, teraz stanie przed sądem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Próbował uciekać policjantom, teraz stanie przed sądem

Data publikacji 16.08.2019

Policjanci z Kalisk zatrzymali w pościgu kierowcę volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekający mężczyzna wjechał w ogrodzenie posesji, porzucił rozbite auto i próbował dalej uciekać pieszo. Jak się okazało zatrzymany przez funkcjonariuszy 23-latek chciał w ten sposób uniknąć kontroli drogowej, bo nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie między innymi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie autem bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Wczoraj przed południem policjanci z Kalisk w czasie patrolu zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna, gdy tylko minął radiowóz gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Kierowca golfa nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, jechał całą szerokością drogi, powodował zagrożenie dla pieszych oraz zmuszał nadjeżdżające z przeciwnego kierunku auta do zjeżdżania na pobocze. W miejscowości Cieciorka, mężczyzna kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji, porzucił swoje auto i próbował dalej uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mundurowi z Kalisk zatrzymali uciekającego przestępcę drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że 23-letni mieszkaniec gminy Zblewo był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Zatrzymany w pościgu kierowca tłumaczył policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ próbował uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę bez uprawnień.

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli rozbite auto na parkingu strzeżonym, a kierowca został przekonwojowany do starogardzkiej komendy, gdzie mundurowi osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Teraz przestępca drogowy stanie przed sądem, gdzie odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 23-latek usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mimo braku uprawnień, spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz niekorzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym