Wiadomości

Specjalna komisja badała miejsce wypadku drogowego na drodze prowadzącej do Warszkowa

Data publikacji 16.08.2019

W środę policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Straży Pożarnej oraz zarządca drogi spotkali się na drodze prowadzącej do Warszkowa z kierunku Piaśnicy , gdzie doszło do wypadku drogowego. W wyniku tego wypadku po kilku dniach od wypadku, kierujący 23-latek zmarł. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

8 sierpnia roku policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w na drodze prowadzącej do Warszkowa. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latek kierujący samochodem prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał ze skarpy i uderzył w drzewo. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.  Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

  • policjanci na miejscu wypadku