Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty w Dobrzewinie

Data publikacji 16.08.2019

Policjanci z Wejherowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę wieczorem w Dobrzewinie (gmina Szemud). Motocyklista jadący w stronę Koleczkowa podczas wyprzedzania uderzył w narożnik opla. W wyniku odniesionych obrażeń ciała motocyklista zmarł na miejscu zdarzenia.

W środę wieczorem po godzinie 19:00 policjanci z Wejherowa otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Dobrzewinie na ul. Dąbrowskiego, gdzie motocyklista uderzył w samochód osobowy. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że do wypadku doszło, gdy 27-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, najprawdopodobniej podczas wyprzedzania uderzył  w narożnik opla.  Jadący motocyklem marki 27-latek , mimo podjętej resuscytacji na miejscu, zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili oględziny, rozpytywali świadków zdarzenia. Aktualnie ustalają przyczynę i szczegóły wypadku. 

Kierujący motocyklami należą do grupy tzw. „niechronionych użytkowników dróg”. Oznacza to, że poza ubraniem czy kaskiem nic ich nie ochrania, jak w przypadku kierującego samochodem, którego chronią pasy, poduszka powietrzna czy karoseria samochodu. Wejherowscy policjanci apelują o zachowanie rozsądku oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości. 

  • rozbite auto i motocykl