Pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Weekend” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Weekend”

Data publikacji 14.08.2019

Pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny Weekend”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu.

Już dzisiaj na pomorskich drogach  zauważymy większą liczbę policjantów, którzy będą dbali o nasze bezpieczeństwo podczas podróży związanych z długim weekendem. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną zdarzeń drogowych. Na drogach spotkamy patrole wyposażone w mierniki prędkości. Do działań zostaną także skierowane pojazdy nieoznakowane z wideorejstratorami.  Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie są również wykroczeniami, które w znacznej mierze przyczyniają się do wypadków na naszych drogach. Każdy kontrolowany kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W uzasadnionych przypadkach policjant wykona badanie na zawartość środków działających podobnie do alkoholu. Przypominamy, że gwarantem bezpiecznej podróży jest jazda zgodna z przepisami oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Wszelkie zbędne przedmioty powinny znajdować się w bagażniku, na każdą godzinę jazdy należy zrobić krótką, kilkuminutową przerwę. Jeżeli kierowca czuje znaczne zmęczenie, powinien zrobić dwudziestominutową drzemkę.

 

Sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że na drogach pojawia się więcej jednośladów. Stosowanie ograniczonego zaufania przez motocyklistów jest szczególnie pożądane. Poruszający się ze znaczną prędkością motocykl jest często niewidoczny dla kierujących samochodami. Policjanci dokonają również licznych kontroli motocyklistów. Brak uprawnień będzie bezwzględnie karany.

 

Na drogach, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, pojawi się większa ilość niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi oraz  rowerzyści są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że w obrębie przejść dla pieszych najczęściej dochodzi do wypadków.