Policjanci z Kartuz sprawdzają harcerskie obozowiska - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z Kartuz sprawdzają harcerskie obozowiska

Data publikacji 14.08.2019

W czasie letnich wakacji kartuscy policjanci z wydziału prewencji skontrolowali, czy miejsca w których odpoczywają harcerze są prawidłowo zabezpieczone. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.

Od początku wakacji policjanci we współpracy z innymi służbami, przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku harcerzy na obozach  na terenie powiatu kartuskiego. Mundurowi z kartuskiej komendy policji  rozmawiali na temat bezpieczeństwa z opiekunami  i organizatorami obozów oraz blisko 700 harcerzami z całej polski, wypoczywającymi na obozach w Gołubiu nad jeziorem Dąbrowskim i w Stężycy w „Stanicy Kaszubskiej”.

 

Funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem sanepidu i strażakami PSP w Kartuzach, sprawdzali wskazane miejsca pod kątem bezpieczeństwa oraz zapewnienia odpowiednich warunków do wypoczynku. Harcerze otrzymali informacje w jaki sposób należy bezpiecznie się zachować w razie wystąpienia złych warunków meteorologicznych, a z opiekunami omówiono zasady monitorowania prognoz pogody,  jako obowiązek organizatora obozu.

 

Kartuscy policjanci asp. Piotr Gdaniec oraz sierż. Sebastian Klamrowski przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w jeziorze, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach propagując kampanię społeczną „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

Dodatkowo policjanci poinstruowali w jaki sposób korzystać z aplikacji Moja Komenda a także z  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Policjanci sprawdzają obozowiska harcerskie
  • Policjanci sprawdzają obozowiska harcerskie