Policjanci pracowali na miejscu wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku

Data publikacji 14.08.2019

W poniedziałek w Pruszczu Gdańskim policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu samochodu osobowego z rowerem obrażenia odniosła 22-letnia rowerzystka. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

We wtorek po południu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol drogówki. Ze wstępnych informacji wynika, że w rowerzystkę jadącą ścieżką rowerową uderzył 23-letni kierowca citroena, który wyjeżdżał na drogę z terenu jeden z posesji. 22-letnia rowerzystka została przewieziona do szpitala.

 

Policjanci, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia – byli trzeźwi, a także zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci po raz kolejny apelują o skupienie uwagi na sytuacji na drodze, szczególnie podczas wykonywanie takich manewrów jak włączenie się do ruchu i zmiana kierunku jazdy. Należy zawsze dokładnie upewnić się, że manewr, który chcemy wykonać, nie spowoduje zagrożenia dla nas czy innych uczestników ruchu drogowego.

  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego
  • Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego