Gdyńscy policjanci oddawali krew - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Gdyńscy policjanci oddawali krew

Data publikacji 13.08.2019

Wczoraj (12.08.2019r.) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni w ramach akcji „100 litrów krwi na 100 lecie Policji” oddawali krew. Mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku ustawiony został przed budynkiem komendy w Gdyni. W trakcie kilku godzin trwania akcji policjanci oddali blisko 10 litrów życiodajnego płynu.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Często ofiarom wypadków potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Wczoraj przed budynkiem Miejskiej Policji w Gdyni pojawił się mobilny punkt oddania krwi. Przedsięwzięcie zostało zorganizowana przez Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w ramach akcji „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Mundurowi czynnie wzięli w niej udział. Policjanci łącznie oddali blisko 10 litrów życiodajnego płynu.

Wśród oddających krew przeważającą liczbę stanowili policjanci gdyńskiej komendy. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

  • policjant oddaje krew
  • policjant oddaje krew
  • policjant oddaje krew