Policjanci pracowali na miejscu wypadków drogowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadków drogowych

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci z Lęborka w niedzielę popołudniu i wieczorem zabezpieczali miejsca zdarzeń drogowych, do których doszło w miejscowości Mosty na DK6 oraz drodze wojewódzkiej 214 na wysokości miejscowości Żarnowska oraz Steknicy. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, kierowali ruchem, sporządzili oględziny i rozpytywali świadków wypadków, aktualnie ustalają szczegóły tych zdarzeń. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, a także o zachowanie szczególnej ostrożności w wakacyjnym okresie wzmożonego ruchu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedziele ok godziny 13.00. Na drodze wojewódzkiej nr 214 na wysokości miejscowości Żarnowska kierujący pojazdem opel- 41- letni mieszkaniec powiatu słupskiego nie zachował należytych środków ostrożności i nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, w wyniku czego uderzył  w pojazd marki volkswagen ( pojazd stał w „korku”). Ten natomiast na skutek uderzenia najechał na tył pojazdu, który znajdował się przed nim. W wyniku zdarzenia ranne zostały 4 osoby- pasażerowie opla. 15-letni chłopiec został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Słupsku, natomiast 11 i 9 letni chłopcy wraz z 36-letnia kobietą zostali przewiezieni do szpitala w Gdańsku. Kierowcy byli trzeźwi.

Krótko po tym zdarzeniu doszło także do kolizji z radiowozem. W miejscowości Steknica (gm. Wicko) kierujący pojazdem mercedes 66- letni mężczyzna wykonując  manewr zawracania uderzył w oznakowany, jadący z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi radiowóz, który jechał na miejsce wypadku. Policjantowi oraz kierującemu sprawcy mercedesa nic się nie stało. 66-letni mieszkaniec gminy Wicko został ukarany mandatem karnym.

Do groźnego wypadku doszło ok godz. 22.00 w miejscowości Mosty na DK6. Na skrzyżowaniu ul. Witosa kierujący pojazdem ford wykonując manewr skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo na kierującym pojazdem audi w wyniku czego doszło do zdarzenia. Policjanci będący na miejscu zabezpieczyli miejsce wypadku. Pasażer z audi z pękniętym nadgarstkiem prawej ręki został przewieziony do szpitala w Lęborku. W trakcie wykonywania czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że kierujący fordem 26- letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego nie posiada uprawnień do kierowania, a także jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze, zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również szczególną ostrożność włączając się do ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowania. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy ruch jest wzmożony, a wysokie temperatury powietrza zmniejszają naszą czujność i spowalniają reakcje na sytuacje drogowe

  • policjant na miejscu wypadku