Wiadomości

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

Data publikacji 13.08.2019

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Policjanci zwrócą również uwagę, czy prawidłowo są przewożeni najmłodsi pasażerowie.

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Przedłużony weekend spowoduje, że na szlakach komunikacyjnych będzie znacznie większy ruch.   Należy spodziewać się większej liczby patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Do działań zostaną zaangażowane także pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator . Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Każdy kontrolowany kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzimy także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. W przypadku przewożenia dzieci w sposób niezgodny z przepisami, nie można liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Policjanci mogą zastosować taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Minięcie radiowozu nie oznacza, że można jechać niezgodnie z przepisami.

Bardzo często do ciężkich wypadków dochodzi, kiedy jest ładna pogoda. Dobre warunki atmosferyczne powodują, że kierowcy przeceniają swoje umiejętności, przekraczają dozwoloną prędkość,  czego następstwem są tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe.