71 zarzutów, dozór i poręczenie majątkowe dla 21-letniego sprawcy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

71 zarzutów, dozór i poręczenie majątkowe dla 21-letniego sprawcy

Data publikacji 13.08.2019

Kryminalni z Sopotu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 21-latka z powiatu gdańskiego. Mężczyźnie udowodniono kradzież na terenie Gdyni portfela z dokumentami i kartami płatniczymi oraz 70 płatności zbliżeniowych za zakupy skradzioną kartą, których dokonał na terenie Trójmiasta i w jego okolicy. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec sprawcy dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

W lipcu br. sopoccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży na terenie Gdyni portfela z zawartością dokumentów i kart płatniczych. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynikało też, że sprawca za pomocą karty zbliżeniowej w ciągu dwóch dni dokonał wielu płatności skradzioną kartą powodując straty o łącznej wartości ok. 1600 zł.  

Sprawą od początku zajęli się sopoccy kryminalni. W wyniku prowadzonych działań sprawdzali oni m.in. monitoringi sklepów i stacji benzynowych oraz dokonywali analizy zabezpieczonych zapisów monitoringu. Efektem ich działań było zatrzymanie w minionym tygodniu 21-letniego mężczyzny z powiatu gdańskiego. Policjanci ustalili, że to właśnie on w lipcu br. na terenie Gdyni ukradł portfel z zawartością m.in. karty płatniczej, a następnie dokonał 70 płatności zbliżeniowych tą kartą w sklepach i na stacjach benzynowych w Trójmieście i okolicy. Pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamał się do systemu elektronicznego i kradł pieniądze stanowiące płatność za m.in. artykuły spożywcze i papierosy. 

W miniony piątek na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili 21-letniemu sprawcy 71 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw i chce też dobrowolnie poddać się karze. Po zakończeniu czynności funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł.  

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

  • policjantka z zatrzymanym