Wiadomości

Policjanci zatrzymali 27-latka, który wjechał samochodem do tunelu dla pieszych

Data publikacji 12.08.2019

Dziś nad ranem policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 27-letniego kierowcę, który wjechał samochodem do tunelu dla pieszych. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu kartuskiego ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność amfetaminy. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty.

Dziś około godz. 4.30 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego patrolując pieszo centrum miasta zauważyli jak w pewnej odległości od nich, w udostępnionej do ruchu części ul. Bohaterów Monte Cassino, kierujący samochodem wykonuje dziwne manewry. Funkcjonariusze natychmiast postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, ale w tym momencie kierujący samochodem nagle wjechał do tunelu dla pieszych znajdującego się pod torami kolejowymi.

Gdy policjanci dobiegli na miejsce, zauważyli, że samochodem jechało czterech mężczyzn, a kierującym był 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu i sprawdzili jego trzeźwość. Przeprowadzone badanie wykazało, że 27-latek ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca toyoty natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do sopockiej komendy. Widząc nienaturalne zachowanie kierowcy i podejrzewając, że mógł on także jechać pod wpływem narkotyków, policjanci przeprowadzili także wstępne badanie na ich obecność. Nie mylili się. Wstępne badanie śliny wykazało u 27-latka obecność amfetaminy.

Mundurowi odholowali na parking policyjny samochód, którym poruszała się czwórka znajomych. Ustalili też, że w wyniku zdarzenia pasażerowie auta nie odnieśli żadnych obrażeń. Czynności cały czas trwają i policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.