Badali przyczyny wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Badali przyczyny wypadku drogowego

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł kierowca daewoo. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w którym doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Ci specjaliści spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

Do takiego zdarzenia doszło 7 sierpnia br. w miejscowości Nowa Cerkiew. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym zderzyły się dwa samochody. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 60-letni kierowca daewoo zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z audi a3. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierowca matiza poniósł śmierć.

  • policjanci i radiowóz
  • policjanci i radiowóz