Zatrzymania za posiadanie narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymania za posiadanie narkotyków

Data publikacji 09.08.2019

Kryminalni z komisariatu w Gdyni Karwinach zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania, w którym znajdowały się zatrzymane osoby, policjanci zabezpieczyli przeszło 200 gramów narkotyków. Zatrzymani to kobieta w wieku 19-lat i mężczyzna w wieku 29-lat. Wkrótce usłyszą zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komisariatu w Gdyni Karwinach zatrzymali dwoje mieszkańców Gdyni, kobietę w wieku 19-lat i mężczyznę w wieku 29-lat podejrzewanych o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że podejrzewane przez nich osoby mogą posiadać środki odurzające w sporej ilości. Do zatrzymania podejrzanych doszło w mieszkaniu na jednej z ulic Gdyni Karwin.

Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się, a w trakcie przeszukania mieszkania mundurowi zabezpieczyli dwa plastikowe worki z zamknięciem hermetycznym oraz słoik z zawartością suszu roślinnego, którym po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się marihuana o wadze blisko 150 gramów. W trakcie dalszego przeszukania policjanci ujawnili kolejne środki odurzające znajdujące się w foliowych woreczkach. Po sprawdzeniu testerem okazało się, że w woreczkach tych znajduje się mephedron. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków przekroczyła 200 gramów.

Zatrzymani wkrótce usłyszą zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają, czy na koncie zatrzymanych nie ma innych przestępstw o podobnym charakterze.

Wczoraj (08.08.2019r.) na terenie Gdyni zatrzymanych zostało jeszcze pięciu innych mężczyzn za posiadanie narkotyków. Czworo z nich zatrzymano na terenie Oksywia, a jednego na terenie Witomina, wszyscy byli mieszkańcami Gdyni. Zatrzymani, mężczyźni w wieku od 17 do 34 lat posiadali przy sobie do kilku gramów narkotyków, w tym marihuany i amfetaminy. Każdy z nich odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.