Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku

Data publikacji 08.08.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na w pobliżu miejscowości Nowa Cerkiew. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 60-letni kierowca daewoo zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z audi a3. Wskutek zderzenia dwóch aut zginął 60-letnia kierowca daewoo, natomiast trzy osoby z drugiego samochodu trafiły do szpitala. Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj ok godziny 13.30 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na w pobliżu miejscowości Nowa Cerkiew. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 60-letni kierowca daewoo matiza jadąc w kierunku miejscowości Nowa Cerkiew, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym audi a3, które jechało w kierunku Rzeżęcina. Obrażenia, jakich doznał 60-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, okazały się śmiertelne, natomiast trzy osoby podróżujące audi trafiły do szpitala. Mundurowi przebadali kierowcę audi na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Policjanci z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od audi i daewoo. Samochody uczestniczące w tym zdarzeniu trafiły na policyjny parking.

Stróże prawa sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych.