Wakacyjna akcja „Policja od przedszkola do przedszkola” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wakacyjna akcja „Policja od przedszkola do przedszkola”

Data publikacji 08.08.2019

Lęborska funkcjonariuszka od początku lipca spotyka się z dziećmi z przedszkoli dyżurujących w okresie wakacyjnym na terenie miasta Lębork. Inicjatywa zrodziła się z myślą o maluchach, których rodzice pracują, a które musiały zamienić swoje przedszkole na inne w czasie trwania wakacji.


Przedszkola państwowe funkcjonują przez cały rok z krótką przerwą w lipcu albo sierpniu. Nie wszyscy rodzice mają możliwość, by zostać z dzieci w domu na czas zamknięcia macierzystej placówki, wówczas maluch trafia do tzw. przedszkola zastępczego. Z myślą o takich maluszkach lęborska policjantka wyszła z inicjatywą do przedszkoli dyżurujących w okresie wakacji, aby przeprowadzić w nich spotkania profilaktyczne, które uatrakcyjnią pobyt dzieciom. Każde z takich spotkań rozpoczęte było od przypomnienia najważniejszych numerów alarmowych oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka nawiązywała także do akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, aby przypomnieć najmłodszym, jak mają się zachować na plaży, gdyby się zgubili. Największą atrakcją dla przedszkolaków był pokaz policyjnego sprzętu służbowego. Każdy z nich mógł przymierzyć kajdanki oraz zasiąść za kierownicą radiowozu włączając sygnały dźwiękowe.
Wakacyjna inicjatywa została bardzo dobrze odebrana przez dyrekcję i wychowawców przedszkolnych, jak i samych maluchów. Z całą pewnością będzie ona kontynuowana w kolejnych latach