Wiadomości

Działania policjantów w sopockim klubie – zabezpieczono ok. 300 litrów napojów alkoholowych

Data publikacji 07.08.2019

Wysoka kara grzywny, konfiskata, a nawet sądowy zakaz sprzedaży alkoholu grozi właścicielom lokalu położonego w centrum Sopotu. Policjanci wstępnie ustalili, że sprzedawano w nim alkohol bez wymaganego zezwolenia. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 300 litrów napojów alkoholowych różnych marek.

W miniony weekend sopoccy policjanci po tym jak ustalili, że w lokalu znajdującym się w centrum Sopotu sprzedawany jest alkohol bez wymaganego zezwolenia. Czynności funkcjonariusze wykonywali w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową w Sopocie. W wyniku prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli towar znajdujący się w pomieszczeniach, przejmując łącznie ok. 300 litrów napojów alkoholowych różnych marek. Zabezpieczono także inne przedmioty, które będą stanowiły dowody w prowadzonym postępowaniu. Czynności w sprawie cały czas trwają, śledczy ustalają m.in. jak długo handlowano alkoholem w lokalu. Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi grzywna. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

To kolejne już działanie sopockich policjantów i prokuratury pod kątem sprzedaży alkoholu w lokalach bez wymaganego zezwolenia. W ostatnich miesiącach śledczy zabezpieczyli w trzech sopockich klubach łącznie ok. 800 butelek napojów alkoholowych, dokumentację i wydruki paragonów. Czynności w tych sprawach cały czas trwają.

  • policjantka
  • policjantka