Zatrzymany za kradzież samochodu z terenu Niemiec - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za kradzież samochodu z terenu Niemiec

Data publikacji 07.08.2019

Tczewscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież samochodu. Mundurowi ustalili, że sprawca z terenu Niemiec ukradł forda wartego ponad 70 tys. złotych. Odzyskany pojazd wkrótce wróci do właściciela. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec 47-latka dozór policyjny. Dalszym jego losem zajmie się sąd.

1 sierpnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zdobyli informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Tczew stoi zaparkowany skradziony samochód. Mundurowi natychmiast pojechali sprawdzić swoje ustalenia. Podczas policyjnych czynności potwierdziło się, że ujawniony przez funkcjonariuszy ford transit został skradziony z terenu Niemiec. Skradziony samochód trafił na policyjny parking. Zajmujący się sprawą kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 47-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mundurowi zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnej celi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 47-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym