Sprawcy rozboju już w areszcie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawcy rozboju już w areszcie

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci z Przymorza zatrzymali sprawców rozboju. Dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na trzy miesiące. Trzecim z zatrzymanych zajmie się sąd rodzinny. Jeden z mężczyzn był poszukiwany. Teraz grozi im 12 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na Zaspie. Mundurowi natychmiast pojechali pod adres gdzie czekał zgłaszający. Na miejscu ustalili, że jeden ze  sprawców dusił pokrzywdzonego 17-latka, kolejny przytrzymywał jego ręce, a inny opróżnił mu w tym czasie kieszenie. 17-letniemu mieszkańcowi Pruszcza Gdańskiego sprawcy ukradli m.in. telefon o wartości kilku tys. zł. Funkcjonariusze, dysponując rysopisami sprawców, zaczęli ich szukać. Policjanci przez kilkadziesiąt minut sprawdzali ulice, ścieżki oraz inne miejsc, którymi mogli poruszać się sprawcy. Policjanci o godz. 3.00 przy jednej z ulic na Zaspie zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisom sprawców rozboju. Funkcjonariusze wylegitymowali ich. Dwaj to mieszkańcy Gdańska a trzeci, nieletni przyjechał z Pruszcza Gdańskiego. Policjanci znaleźli przy nich także rzeczy należące do pokrzywdzonego.

Jeden z mężczyzn okazał się osoba poszukiwaną w celu odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności. Wszyscy zostali zatrzymani. Prokurator przedstawił 19 i 20-latkowi zarzuty rozboju i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Najmłodszym, 17-letnim sprawcą zajmie się sąd rodzinny.

Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą do 12 lat więzienia.