Szybka decyzja policjantów uratowała życie mężczyźnie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Szybka decyzja policjantów uratowała życie mężczyźnie

Data publikacji 05.08.2019

Do jednych z głównych zadań Policji należy ochrona życia i zdrowia ludzi. W niedzielę 28 lipca dzięki szybkiej i trafnej decyzji funkcjonariuszy nowodworskiej drogówki nieprzytomny mężczyzna błyskawicznie uzyskał pomoc medyczną.

W niedzielę 28 lipca br. około godziny 18.50 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na trasie Stegna – Nowy Dwór Gdański w pojeździe ojciec zgłaszającej stracił przytomność. Natychmiast we wskazane miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. W okolicy Tujska policjanci zauważyli kobietę, która wybiegła na jezdnię. Natychmiast zatrzymali się. Z rozmowy z kobietą dowiedzieli się, że jej ojciec w trakcie jazdy stracił przytomność. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzili czynności życiowe mężczyzny i ocenili jego stan zdrowia. Mężczyzna prawidłowo oddychał ale był nieprzytomny. Z uwagi na kilkukilometrowy korek w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego funkcjonariusze podjęli decyzję aby mężczyznę przewieść radiowozem do szpitala.

 

Używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych błyskawicznie mężczyzna trafił do szpitala.

Na miejscu dyżurujący lekarz przekazał policjantom, że mężczyzna miał zapalenie woreczka żółciowego i każda minuta miała ogromne znaczenie dla jego życia.

  • Policjanci, którzy transportowali mężczyznę do szpitala.