Ukradł torebkę jednak daleko nie uciekł - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradł torebkę jednak daleko nie uciekł

Data publikacji 05.08.2019

Mundurowi zatrzymali wczoraj 36-latka po tym jak ukradł torebkę. Mężczyzna był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. Policjanci odzyskali wszystkie ukradzione rzeczy i oddali je pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W niedziele krótko po godz. 19.00 policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie o kradzieży torebki. Sprawca miał wyrwać torebkę pokrzywdzonej.  Funkcjonariusze szybko pojechali na miejsce i zaczęli sprawdzać pobliski teren.  Po kilku minutach zauważyli mężczyznę z damską, charakterystyczną niebieską torebką.

 

Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go. Okazał się nim 36-latek z Gdańska bez stałego miejsca zamieszkania.  Policjanci sprawdzili mężczyznę z policyjnej bazie danych i okazało się, że jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia 10-ciu miesięcy więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

 

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.  Jeszcze dziś zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży dokumentów oraz karty bankomatowej.

 

Za te przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.