Bezpieczeństwo nad wodą głównym tematem w Krynicy Morskiej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczeństwo nad wodą głównym tematem w Krynicy Morskiej

Data publikacji 05.08.2019

W sobotę policjanci wspólnie z ratownikami WOPR Elbląg, firmą DHL Parcel, przedstawicielami Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, wolontariuszami WWF oraz strażnikami Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana" w Stegnie spotkali się na plaży w Krynicy Morskiej aby wspólnie promować bezpieczeństwo nad wodą. Dla najmłodszych były zorganizowane konkursy oraz wiele atrakcji. Na plaży nie zabrakło również maskotki pomorskiej policji słonika Popo, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

3 sierpnia dzielnicowa z Krynicy Morskiej, policjantka zajmującą się profilaktyką społeczną a także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku promowali akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Krynicy Morskiej. Policjanci, firma DHL Parcel, ratownicy WOPR, przedstawiciele Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, wolontariusze WWF oraz strażnicy Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana" w Stegnie przekazywali turystom i mieszkańcom Krynicy Morskiej informacje w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Wszyscy mieli wspólny cel – aby wypoczynek nad wodą minął bezpiecznie. Przy policyjnym stoisku dzieci mogły wziąć udział w konkursach gdzie do wygrania były nagrody związane z bezpieczeństwem nad wodą. Do wyboru były 3 zestawy pytań, gdzie najmłodsi, przy pomocy opiekunów, mieli za zadanie odpowiadać na pytania związane z bezpiecznym pobytem nad wodą. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę m. in. w zadaniach „zgaduj-zgadula”, w wykreślance oraz w pytaniach związanych z „prawda czy fałsz”, dodatkowo zadawane były pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Zaprzyjaźnione instytucje omawiały m.in. jak zachować się gdy napotkamy dziką zwierzynę, znaki leśne, zasady zachowania się w lesie oraz jak postępować i kogo powiadamiać w przypadku napotkania foki oraz morświna na plaży. Przedstawiciele firmy DHL Parcel zorganizowali ćwiczenia związane z symulatorem zdarzenia czołowego oraz symulatora dachowania. Było można również uczestniczyć w ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokazach ratownictwa wodnego. Na plaży nie zabrakło również maskotki pomorskiej policji słonika Popo, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.