Włamywali się do ciężarówek i kradli paliwo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Włamywali się do ciężarówek i kradli paliwo

Data publikacji 02.08.2019

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o włamanie do samochodu ciężarowego, skąd ukradli paliwo. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymani 21-latkowie mieli związek z innymi włamaniami do ciężarówek, skąd z baków kradli paliwo. Stróże prawa ustalili, że według ich przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 10 tys. złotych. Śledczy przedstawili 21-latkom łącznie 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę tczewscy kryminalni ustalili, że dwaj 21-latkowie włamali się do zbiornika paliwa jednego z samochodów ciężarowych stojącego w miejscowości Subkowy, skąd ukradli paliwo. W związku z tymi ustaleniami funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem ciężarówki, od którego przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Jak ustalili mundurowi, sprawcy po włamaniu do samochodu ciężarowego, spuścili 50 litrów oleju napędowego i spowodowali starty na kwotę 250 złotych.

Zajmujący się tą sprawą kryminalni zatrzymali dwóch podejrzewanych 21-latków, których doprowadzili do policyjnego aresztu. Stróże prawa ustalili również, że zatrzymani mężczyźni mają związek innymi takimi włamaniami do samochodów ciężarowych, które jak się okazało, popełnili nie tylko na terenie powiatu tczewskiego. Policjanci ustalili, że mężczyźni ukradli łącznie 1700 litrów paliwa i spowodowali łącznie straty na prawie 10 tys. złotych.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanym mieszkańcom Tczewa łącznie 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. 21-latkowie przyznali się do zarzucanych im czynów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjantka przesłuchuje zatrzymanego