Z radiowozu prosto na salę porodową - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Z radiowozu prosto na salę porodową

Data publikacji 02.08.2019

Dziś rano policjanci z gdańskiej drogówki podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariuszy o pomoc poprosił kierowca, który wiózł w samochodzie rodzącą żonę. Kobieta była już w ostatniej fazie porodu. Policjanci podjęli decyzje o przewiezieniu rodzącej kobiety do szpitala radiowozem. Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili bezpieczny przejazd do placówki medycznej, a tam kobieta trafiła prosto na salę porodową.

Dziś o godzinie 06:05 na ul. Bysewskiej w Gdańsku do patrolu drogówki, który kontrolował trzeźwość kierowców, podbiegł roztrzęsiony mężczyzna, który poprosił policjantów o pomoc. 34-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego powiedział funkcjonariuszom, że jego żona, którą przewozi w aucie, jest w ostatniej fazie porodu i zaraz urodzi. Mężczyzna bał się, że nie dotrze do szpitala na czas. Funkcjonariusze ocenili sytuację i z uwagi na zator drogowy, roztrzęsienie kierowcy i sytuację rodzącej, podjęli decyzję o tym, że najbezpieczniejszą formą pomocy w szybkim dotarciu do szpitala, będzie przewiezienie kobiety radiowozem do placówki medycznej. Policjanci o nietypowej interwencji poinformowali dyżurnego gdańskiej komendy i na czas przejazdu do szpitala włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji rodząca bezpiecznie i szybko dotarła do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.