Ukradła i płaciła za zakupy kradzioną kartą płatniczą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradła i płaciła za zakupy kradzioną kartą płatniczą

Data publikacji 02.08.2019

Kryminalni z Tczewa zatrzymali 19-letnią kobietę, którą podejrzewali o przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca ukradł kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Zatrzymana kobieta usłyszała łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz losem mieszkanki Tczewa zajmie się sąd.

31 lipca br. tczewscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę Tczewa o kradzieży karty bankomatowej. Według policyjnych ustaleń wynikało, że sprawca po kradzieży karty, płacił nią za zakupy i spowodował straty na kwotę 200 złotych. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że sprawca korzystał z kradzionej karty i próbował wypłacić pieniądze. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o popełnionych przestępstwach i zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia.
Zajmujący się tą sprawą kryminalni już kolejnego dnia ustalili, że sprawczynią kradzieży może być 19-letnia mieszkanka Tczewa. W związku z tymi ustaleniami funkcjonariusze zatrzymali podejrzewaną kobietę, którą doprowadzili do miejscowej komendy. Śledczy przesłuchali zatrzymaną 19-latkę, której przedstawili łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zatrzymana kobieta przyznała się do przedstawionych zarzutów.


Teraz dalszym losem kobiety zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym