Połowa wakacji za nami – bezpieczeństwo na pomorskich drogach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Połowa wakacji za nami – bezpieczeństwo na pomorskich drogach

Data publikacji 02.08.2019

Wakacje to dla większości z nas czas wypoczynku i urlopów. Dla policjantów ruchu drogowego to dni wzmożonej pracy nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach regionu.

W sezonie letnim w województwie pomorskim znacząco wzrasta ilość pojazdów na drogach. Wzmożony ruch można zauważyć szczególnie na głównych drogach regionu oraz w rejonie miejscowości wypoczynkowych.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia podczas wakacji prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Zarówno kontrole prędkości, trzeźwości, stanu technicznego pojazdów, jak również akcje skierowane do pieszych, to wakacyjna codzienność. Policjanci ruchu drogowego przez całe wakacje zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Za nami połowa wakacji. W lipcu na pomorskich drogach doszło do 204 wypadków drogowych, w których 251 osób zostało rannych, a 11 osób zginęło. W tym czasie doszło też do 2463 kolizji. To mniej niż w lipcu 2018 roku (283 wypadki, 368 osób rannych, 14 ofiar śmiertelnych, 2521 kolizji).
Wzrosła liczba zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W lipcu 2019 r. było ich 202, w lipcu 2018 r. – 167. Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, często tych najbardziej tragicznych.

Wzmożone kontrole policyjne będą trwały nieprzerwanie do końca wakacji. Prowadzone będą także działania edukacyjne, jak np. warsztaty udzielania pierwszej pomocy w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradzie A1, do wzięcia w których serdecznie zapraszamy.

Wakacje to czas letnich urlopów, jednak od bezpieczeństwa urlopu wziąć nie można. Przed nami jeszcze jeden miesiąc letniego wypoczynku. Nieustannie apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze. Wspólnie sprawmy, aby wszyscy wrócili bezpiecznie z wakacyjnych podróży.