Wiadomości

Policyjne działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22” oraz „Prędkość na drodze krajowej nr 6”

Data publikacji 01.08.2019

02 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22” oraz „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz nieprawidłowego wyprzedzania.

W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą wzmożone kontrole prędkości na drodze krajowej nr 22 oraz drodze krajowej nr 6. Duże natężenie ruchu, pośpiech oraz brawura często są przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz niestosowania się do znaków zakazujących wyprzedzania. Ponadto policjanci zwrócą uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów.

Funkcjonariusze zastosują kaskadowy pomiar prędkości, co oznacza, że mijając jeden punkt kontroli prędkości możemy spodziewać się następnej  kontroli - statycznej lub dynamicznej z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. W działaniach udział weźmie także pomorski zespół SPEED.