Śmiertelny wypadek w Barkowie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Barkowie

Data publikacji 01.08.2019

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w nocy w Barkowie, gdzie na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą wojewódzką samochód ciężarowy uderzył w osobową mazdę. Niestety na miejscu zginął 37-letni kierowca osobówki, natomiast pasażer został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala w Chojnicach. Policjanci aktualnie ustalają szczegóły wypadku.

Wczoraj w nocy (środa 31 lipca) o godzinie 23.00 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 22 w Barkowie, gdzie samochód ciężarowy z naczepą uderzył w osobową mazdę. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący mazdą jadąc od strony Czarnego wjechał na skrzyżowanie w Barkowie wymuszając pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo w kierunku Wałcza samochodowi ciężarowemu.

W wyniku bocznego uderzenia na miejscu zginął kierowca osobówki 37-letni mieszkaniec Poznania, pasażer mieszkaniec gminy Czarne został zabrany do szpitala. Ciężarowe volvo po zderzeniu z mazdą wjechało na teren pobliskiej posesji uszkadzając ogrodzenie. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy, nic mu się nie stało. 

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, zorganizowali objazdy i sporządzili oględziny, aktualnie ustalają szczegóły tego tragicznego wypadku. 

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze i zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również szczególną ostrożność włączając się do ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowania. Zaplanujmy także przerwy na odpoczynek podczas podróży.