Wiadomości

Policyjna akacja „Bezpieczne wakacje” na terenie powiatu kwidzyńskiego

Data publikacji 01.08.2019

Za nami już półmetek wakacji, który dla urlopowiczów jest czasem relaksu i dalekich podróży jednak dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie oraz podległych jednostek to okres wytężonej pracy. Funkcjonariusze w okresie wakacyjnym kontrolują autokary wycieczkowe, dbają o bezpieczeństwo nad wodą, odwiedzają obozy harcerskie oraz spotykają się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach.

Od pierwszego dnia wakacji czyli od 19 czerwca do 31 sierpnia br. trwa policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2019”. W tym czasie policjanci z powiatu kwidzyńskiego, dzielnicowi, mundurowi z drogówki oraz funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wypoczywających osób. Policjanci z powiatu kwidzyńskiego od początku wakacji przeprowadzili ponad 500 interwencji, które dotyczyły głównie: spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócania porządku oraz interwencji domowych.

Funkcjonariusze w czasie wakacyjnym nie tylko przeprowadzają interwencje, ale również odwiedzają wypoczywającą na obozach i półkoloniach młodzież, mówią o prawidłowych zachowaniach nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz przeprowadzają prelekcje dotyczące akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi podczas spotkań informują, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska oraz takie formy zabawy i spędzania wolnego czasu, które zagwarantują bezpieczny wakacyjny wypoczynek. W ramach codziennej służby policjanci patrolują również tereny przyległe do miejsc wakacyjnego wypoczynku.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” policjanci m.in. kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na kolonie i wycieczki. W trakcie tych kontroli funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy autokaru, wymagane dokumenty oraz stan techniczny. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie wakacyjnych wyjazdów. 

Stróże prawa dbając o bezpieczeństwo podczas wakacji, wykorzystują również informacje uzyskane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które głównie dotyczą spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, nieprawidłowego parkowania oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zaznaczone na mapie sygnały obejmują nadzorem.