Kryminalni zatrzymali włamywacza – został tymczasowo aresztowany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali włamywacza – został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 31.07.2019

Dzięki pracy kryminalnych z Wejherowa 36-letni mieszkaniec Wejherowa odpowie za włamania. Został już przesłuchany i usłyszał cztery zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Praca kryminalnych z Wejherowa doprowadziła do zatrzymania 36-letniego mieszkańca Wejherowa. Kryminalni pracując nad zgłoszonymi kradzieżami z włamaniem, ustalili, że to właśnie on odpowiada za cztery kradzieże z włamaniem. Do pierwszej z nich doszło w nocy z 4 na 5 lipca br. Mężczyzna dostał się do sklepu fotograficznego na terenie miasta i ukradł aparat nikon wraz z obiektywem oraz kilkanaście sztuk kart pamięci. Kolejne włamanie miało miejsce w nocy z 9 na 10 lipca, gdzie sprawca włamał się do sklepu komputerowego i ukradł z niego trzy laptopy oraz telefon komórkowy. Kolejne zgłoszenie kradzieży z włamaniem dotyczyło włamania z 15 lipca br. , gdzie również do sklepu z komputerami się dostał i ukradł komputery typu laptop i telefony oraz podzespoły do komputerów. Również w nocy z 20 na 21 lipca br. próbował się dostać do sklepu z biżuterią, jednak nie udało mu się.

Kilka dni po ostatnim z włamań kryminalni z wejherowskiej komendy zatrzymali 36-letniego włamywacza. Policjanci odzyskali także większość ukradzionego sprzętu o wartości prawie 30 tys. zł. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.

Wobec sprawcy został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego