Areszt dla 18-latka podejrzanego o napad na sklep we Władysławowie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 18-latka podejrzanego o napad na sklep we Władysławowie

Data publikacji 30.07.2019

Puccy kryminalni przy wsparciu antyterrorystów z Radomia zatrzymali 18-latka podejrzanego o napad na jeden ze sklepów we Władysławowie. Sprawca sterroryzował ekspedientów przedmiotem przypominającym pistolet, ukradł pieniądze i papierosy, a następnie uciekł. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat pozbawiania wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przy wsparciu antyterrorystów z Radomia zatrzymali w Ciechanowie mężczyznę podejrzewanego o napad na sklep. Zdarzenie miało miejsce rankiem 22 lipca br. we Władysławowie. Sprawca ubrany w kominiarkę wszedł do sklepu i grożąc pracownikom przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy i papierosów, z którymi następnie uciekł.

Do rozwiązania tej sprawy zostali skierowani funkcjonariusze wydziału kryminalnego puckiej jednostki. Policjanci działali wielotorowo, przesłuchiwali świadków, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i prowadzili wzmożone działania operacyjne. Praca policjantów doprowadziła do Ciechanowa, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 18-latka podejrzanego o ten czyn. Podczas przeszukania mieszkania sprawcy, mundurowi odzyskali część skradzionych w sklepie pieniędzy i papierosów.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego