MOTO SAFETY DAY – piknik motoryzacyjny z policjantami - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

MOTO SAFETY DAY – piknik motoryzacyjny z policjantami

Data publikacji 30.07.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku promowali zasady bezpieczeństwa na drodze podczas XIV edycji pikniku motoryzacyjnego „MOTO SAFETY DAY”. Impreza odbyła się w sobotę na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Policyjne stoisko odwiedziło blisko 8 tysięcy osób.

W minioną sobotę 27 lipca na Skwerze Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim odbył się piknik motoryzacyjny Moto Safety Day, który promuje kulturę motoryzacyjną, przypomina o zasadach bezpieczeństwa i partnerstwa na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego. 14.edycję po raz kolejny poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku przygotowali stoisko profilaktyczne, na którym odbywały się konkursy z zakresu przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz zasad kulturalnej jazdy. Przygotowany został również  tor z alkogoglami oraz miasteczko ruchu drogowego.

Jednym z najbardziej widowiskowych wydarzeń była symulacja wypadku drogowego z udziałem służb ratowniczych oraz komentarzem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Każdy odwiedzający mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a także otrzymać upominki związane z bezpieczeństwem na drodze. Policyjne stoisko odwiedziło blisko 8 tysięcy osób.

  • Policjantka rozmawia z uczestnikami pikniku
  • Pokaz udzielania pierwszej pomocy
  • Pokaz udzielania pierwszej pomocy
  • Policjant rozmawia z uczestnikami pikniku
  • opaski odblaskowe